top of page

Sztuki Ulicy na Wake Up'ie

 

Ubiegłe edycje pokazały, że Festiwal ma potencjał bycia wydarzeniem nie tylko muzycznym. W tym roku również planujemy wyjść w przestrzeń publiczną Sulęcina i zrealizować część związaną ze sztuką ulicy (warsztaty bębniarskie, instalacji artystycznych, teatry uliczne, happeningi, wystawy fotografii, projekcje filmowe). W ramach tej części Festiwalu, na kilka dni Sulęcin stanie się miejscem, w którym kultura prezentowana jest w nowych, dynamicznych formach, wychodząc poza mury ośrodków kultury. Organizacja nowej, poszerzonej formuły da impuls do poszukiwania kultury, sztuki i muzyki nie tylko na koncertowych scenach, ale w otaczającej rzeczywistości. Będzie to wydarzenie nie tylko kulturalne, ale przede wszystkim społeczne.

 

WARSZTATY

Warsztaty – publiczność festiwalowa nie tylko słucha muzyki, ale również ją wykonuje i tworzy. Dźwięki pomagają im wydobywać profesjonaliści podczas warsztatów, które kończą się często jam session do rana. Każdy, w każdej chwili czując zew muzyki może przyłączyć się i spróbować swoich sił. Nie ważne jest tu doświadczenie czy umiejętności. Ważna jest otwartość i dobra zabawa.

SPOTKANIA

Spotkania – ich celem będzie zachęcenie do aktywnego uczestnictwa i zmieniania szarych i nudnych podwórek w pełne magii i przyjaźni miejsca, gdzie można po prostu być razem. Jednym z pomysłów na osiągnięcie tego celu będzie stworzenie kolorowych ławek wokół których, mamy nadzieję, toczyć się będzie życie w mieście. Ławki mają charakter symboliczny. Kto nie pamięta godzin rozmów z przyjaciółmi na ławeczce. Dzięki tej akcji zabierzemy mieszkańców w podróż sentymentalną do lat młodości, a młodym pokażemy, że świat nie kończy się przed ekranem komputera. Ławki będą też swoistą reklamą Festiwalu dzięki formie jaką przybiorą. 

 

bottom of page